Kontakt os

SeniorHøjskolen
Degneparken 22
7620 Lemvig
 
CVR 4821 3316
 
EAN 579 000 258 3803

Kontortid
Du kan ringe til kontoret alle hverdage på
Tlf.nr: 9789 1011.
Eller sende os en mail på kontor@seniorhoejskolen.dk

Mandag-torsdag   10.00-14.00
Fredag 10.00-12.00

På kontoret sidder

Jesper Vinther
Forstander
Tlf 96 63 75 10 - mobil 30 10 64 20
jesper@seniorhoejskolen.dk
 

Susse Chapman
Sekretær & PR-ansvarlig

Line Rosenkrantz
Kontorelev
Tlf. 96 63 75 13
line@seniorhoejskolen.dk

Undervisere

Astrid Skou Hansen
Højskolelærer
astrid@seniorhoejskolen.dk

Læs mere

Janni Kjeldager Østergaard
Højskolelærer
janni@seniorhoejskolen.dk

Julietta P. Jensen
Højskolelærer & Naturvejleder
julle@seniorhoejskolen.dk

Læs mere

Niels Bjørn Wied
Højskolelærer
niels@seniorhoejskolen.dk

Læs mere

Ole Jørgensen
Højskolelærer
mail@olejoergensen.dk

Læs mere

Asger Gyldenkærne
Gæstelærer
asgergyldenkaerne@gmail.com

Knud Sørensen
Gæstelærer

Maja Lucas
Gæstelærer
maja@seniorhoejskolen.dk
 

Peder Laursen
Gæstelærer

Øvrige medarbejdere

Finn Jensen
Pedel
finn@seniorhoejskolen.dk

Kim Frederiksen
Gartner

Irene Jacobsen
Køkkenleder

Hanne Eriksen
Køkkenassistent

Jane Mouritzen
Køkkenassistent

Bibi Poulsen
Køkkenassistent

Lena Olesen
Køkkenassistent

Pia Hoelgaard Jensen
Oldfrue

Yana Shevchuk
Oldfrøken

Kurser på Seniorhøjskolen
22 maj 2024
22 maj 2024
29 maj 2024
18A | 29.05 - 04.06.24 | 5.350 KR | 1 uge
Se alle kurser