Kontakt os

Seniorhøjskolen
Degneparken 22
7620 Lemvig

Kontortid
Du kan ringe til kontoret alle hverdage på
Tlf.nr: 9789 1011.
Eller sende os en mail på kontor@seniorhoejskolen.dk

Mandag-torsdag   9.00-14.00
Fredag 9.00-12.00

På kontoret sidder

Maria Kangas Christensen
Forstander
Tlf 96 63 75 13 - mobil 21 83 88 84
maria@seniorhoejskolen.dk

Karina Jørgensen
Forretningsfører

Susse Chapman
Sekretær & PR-ansvarlig

Michelle Kragelund
Kontorassistent

Undervisere

Asger Gyldenkærne
Højskolelærer
asgergyldenkaerne@gmail.com

Læs mere

Julieatta P. Jensen
Højskolelærer & Naturvejleder
julle@seniorhoejskolen.dk

Læs mere

Kristian Tikjøb Olsen
Højskolelærer
kristian@seniorhoejskolen.dk

Læs mere

Lise Rokkjær
Højskolelærer
lise@seniorhoejskolen.dk

Læs mere

Martin Ravn Jensen
Højskolelærer
martin@seniorhoejskolen.dk

Læs mere

Ole Jørgensen
Højskolelærer
mail@olejoergensen.dk

Læs mere

Sisse Skovbakke
Højskolelærer
sisse.skovbakke@gmail.com

Læs mere

Øvrige medarbejdere

Mai Rud Bohnsen
Køkkenleder
mai@seniorhoejskolen.dk

Lotte Halgaard Wille
Kok

Hanne Eriksen
Køkkenassistent

Karina Kjelsø
Køkkenassistent

Bibi Poulsen
Køkkenassistent

Finn Jensen
Pedel
finn@seniorhoejskolen.dk

Poul Bak
Pedelmedhjælper

Pia Hoelgaard Jensen
Oldfrue

Ilze Jacoba
Rengøringsassistent

KONTAKT
WebsiteContactbox_CompanyName
Kurser på Seniorhøjskolen
13 nov 2019
34A | 13.11 - 19.11.19 | Kr. 4250,- | 1 uge
13 nov 2019
34B | 13.11 - 19.11.19 | Kr. 4250,- | 1 uge
20 nov 2019
35 | 20.11 - 03.12.19 | Kr. 5600,- | 2 uger
Se alle kurser