Kontakt os

SeniorHøjskolen
Degneparken 22
7620 Lemvig

Kontortid
Du kan ringe til kontoret alle hverdage på
Tlf.nr: 9789 1011.
Eller sende os en mail på kontor@seniorhoejskolen.dk

Mandag-torsdag   10.00-14.00
Fredag 10.00-12.00

På kontoret sidder

Jesper Vinther
Forstander
Tlf 96 63 75 10 - mobil 30 10 64 20
jesper@seniorhoejskolen.dk

Karina Jørgensen
Forretningsfører

Susse Chapman
Sekretær & PR-ansvarlig

Anja Christensen
kontorassistent
Tlf. 97 89 10 11
anja@seniorhoejskolen.dk

Undervisere

Asger Gyldenkærne
Højskolelærer
asgergyldenkaerne@gmail.com

Læs mere

Julietta P. Jensen
Højskolelærer & Naturvejleder
julle@seniorhoejskolen.dk

Læs mere

Lise Rokkjær
Højskolelærer
lise@seniorhoejskolen.dk

Læs mere

Martin Ravn Jensen
Højskolelærer
martin@seniorhoejskolen.dk

Læs mere

Ole Jørgensen
Højskolelærer
mail@olejoergensen.dk

Læs mere

Øvrige medarbejdere

Mai Rud Bohnsen
Køkkenleder
mai@seniorhoejskolen.dk

Lotte Halgaard Wille
Kok

Hanne Eriksen
Køkkenassistent

Karina Kjelsø
Køkkenassistent

Bibi Poulsen
Køkkenassistent

Finn Jensen
Pedel
finn@seniorhoejskolen.dk

Poul Bak
Pedelmedhjælper

Pia Hoelgaard Jensen
Oldfrue

Kurser på Seniorhøjskolen
22 sep 2021
30A | 22.09 - 28.09.21 | 5.050 KR | 1 uge
22 sep 2021
30B | 22.09 - 28.09.21 | 5.050 KR | 1 uge
29 sep 2021
Se alle kurser