Kontakt os

Seniorhøjskolen
Degneparken 22
7620 Lemvig

Kontortid
Du kan ringe til kontoret alle hverdage på
Tlf.nr: 9789 1011.
Eller sende os en mail på kontor@seniorhoejskolen.dk

Mandag-torsdag   9.00-14.00
Fredag 9.00-12.00

På kontoret sidder

Karina Jørgensen
Forretningsfører & konstitueret forstander

Ivar Brændgaard
Indkørende forstander, der overtager forstanderstillingen midlertidigt fra 1. maj, men allerede nu er i arbejde.
Tlf 96 63 75 13 - mobil 29 69 12 99
ivbr@seniorhoejskolen.dk

Susse Chapman
Sekretær & PR-ansvarlig

Michelle Kragelund
Kontorassistent

Undervisere

Asger Gyldenkærne
Højskolelærer
asgergyldenkaerne@gmail.com

Læs mere

Jens Hedevang
Højskolelærer & Naturvejleder
jens@seniorhoejskolen.dk

Julietta P. Jensen
Højskolelærer & Naturvejleder
julle@seniorhoejskolen.dk

Læs mere

Kristian Tikjøb Olsen
Højskolelærer
kristian@seniorhoejskolen.dk

Læs mere

Lise Rokkjær
Højskolelærer
lise@seniorhoejskolen.dk

Læs mere

Martin Ravn Jensen
Højskolelærer
martin@seniorhoejskolen.dk

Læs mere

Ole Jørgensen
Højskolelærer
mail@olejoergensen.dk

Læs mere

Sisse Skovbakke
Højskolelærer
sisse.skovbakke@gmail.com

Læs mere

Øvrige medarbejdere

Mai Rud Bohnsen
Køkkenleder
mai@seniorhoejskolen.dk

Lotte Halgaard Wille
Kok

Hanne Eriksen
Køkkenassistent

Karina Kjelsø
Køkkenassistent

Bibi Poulsen
Køkkenassistent

Finn Jensen
Pedel
finn@seniorhoejskolen.dk

Poul Bak
Pedelmedhjælper

Pia Hoelgaard Jensen
Oldfrue

Ilze Jacoba
Rengøringsassistent

KONTAKT
WebsiteContactbox_CompanyName
Kurser på Seniorhøjskolen
6 maj 2020
13A | 06.05 - 12.05.20 | 4.700 KR | 1 uge
6 maj 2020
13B | 06.05 - 12.05.20 | 4.800 KR | 1 uge
6 maj 2020
13C | 06.05 - 12.05.20 | 4.800 KR | 1 uge
Se alle kurser