Kontakt os

SeniorHøjskolen
Degneparken 22
7620 Lemvig

Kontortid
Du kan ringe til kontoret alle hverdage på
Tlf.nr: 9789 1011.
Eller sende os en mail på kontor@seniorhoejskolen.dk

Mandag-torsdag   10.00-14.00
Fredag 10.00-12.00

På kontoret sidder

Jesper Vinther
Forstander
Tlf 96 63 75 10 - mobil 30 10 64 20
jesper@seniorhoejskolen.dk

Karina Jørgensen
Forretningsfører

Susse Chapman
Sekretær & PR-ansvarlig

Anja Christensen
kontorassistent
Tlf. 97 89 10 11
anja@seniorhoejskolen.dk

Undervisere

Asger Gyldenkærne
Højskolelærer
asgergyldenkaerne@gmail.com

Læs mere

Astrid Skou Hansen
Højskolelærer
astrid@seniorhoejskolen.dk

Læs mere

Janni Kjeldager Østergaard
Højskolelærer
janni@seniorhoejskolen.dk

Julietta P. Jensen
Højskolelærer & Naturvejleder
julle@seniorhoejskolen.dk

Læs mere

Maja Lucas
Højskolelærer
maja@seniorhoejskolen.dk

Niels Bjørn Wied
Højskolelærer
niels@seniorhoejskolen.dk

Læs mere

Ole Jørgensen
Højskolelærer
mail@olejoergensen.dk

Læs mere

Øvrige medarbejdere

Hanne Eriksen
Køkkenassistent

Jane Mouritzen
Køkkenassistent

Bibi Poulsen
Køkkenassistent

Finn Jensen
Pedel
finn@seniorhoejskolen.dk

Kim Frederiksen
Gartner

Pia Hoelgaard Jensen
Oldfrue

Yana Shevchuk
Oldfrøken

Lena Olesen
Køkkenassistent

Irene Jacobsen
Køkkenleder

Kurser på Seniorhøjskolen
5 okt 2022
32A | 05.10 - 11.10.22 | 4.850 KR | 1 uge
5 okt 2022
32B | 05.10 - 11.10.22 | 5.050 KR | 1 uge
5 okt 2022
32C | 05.10 - 11.10.22 | 4.850 KR | 1 uge
Se alle kurser